خرید اینترنتی چای الوزه
چایی

با شنیدن کلمه چایی هر ایرانی یا بهتر بگویم هر کسی که یک بار به ایران سفر کرده باشد به یاد یک نوشیدنی گرم و دلچسب از یک پذیرایی در یک روز خوب در کنار جمعی دوستانه را بخاطر می آورد .

سالیان زیادی است که سرو چایی در میهمانی ها ،جشن ها و عزا داری ها یا هر مناسبتی که فکرش را بکنید از رسومات ایرانی ها بوده است . در تمام شهرهای بزرگ و کوچک و بین تمام افراد جامعه محبوب است از جنوب ایران با گرمای زیاد و هوای شرجی تا مناطق کوهستانی و سرد یا کوبر خشک و سوزان و حتی شمال ایران با آب و هوای معتدل و بارانی همه و همه چایی می نوشند و از شما و چایی که جهت پذیرایی به آنها تعارف میکنید استقبال میکنند .

کمی در مورد چایی بدانیم :

چای سیاه از برگ گیاهی به نام کاملیا سینیسس( camellia sinensis) تهیه میشود .برگهای چایی چیده شده از روی نوارهای نقاله به محفظه ای به نام تراف منتفل میشود تا توسط بادهای سرد و گرم پلاسیده شوند یابه عبارتی مقداری از آب موجود در برگهای از بین برود .

بعد به دستگاه مالش فرستاده میشود تا سلولهای چایی متلاشی شده و عصاره آن خارج شود .در این مرحله برگهای چای که پیچ خورده اند به دو دسته درشت و ریز تقسیم شده و بعد به مرحله تخمیر می رود که ۲تا۳ساعت در معرض هوا قرار میگیرد و بعد به دستگاه خشک کن منتقل میشود تا اخرین تغیرات انجام گیرد پس از این مرحله جداسازی چای از نظر درشتی و کیفیت صورت میگیرد .
در هر منطقه و هرفصل از سال بنا به فرهنگ مردمان آن منطقه نوع چای و طعم چایی که مصرف میکنند فرق میکند .در بعضی از شهرها مصرف چای درشت یا همان چای قلم بیشتر است .چرا که مردمی صبورتر دارند و طعم تلخ چایی را بهتر می پسندند.

چای قلم به دلیل داشتن مقداری از ساقه چایی در خود قد بلندتری نسبت به چای شکسته دارد و موقع دم کردن آن زمان بیشتری نیاز دارد تا رنگ و طعم خود را به آب اضافه شده ببخشد .
چای شکسته در بین مردم محبوبیت زیادی دارد چرا که با زندگی امروزی مردم بیشتر سازگاری دارد .به نسبت چای قلم زودتر دم میکشد ، رنگ و طعم خوبی دارد و بسیاری از عطر و طعم هایی که دوست داریم را به راحتی میتوانیم به آن اضافه کنیم مثل هل ،دارچین و……

  1. برای اطلاعات بیشتر از شرکت چایی الوزه اینجا کلیک کنید.
  2. برای اطلاعات بیشتر در مورد خواص چایی سیاه اینجا کلیک کنید.
  3. برای اطلاعات بیشتر از روش صحیح دم کردن چایی سیاه اینجا کلیک کنید.